BRATIMLJENJE U VELINGRADU 13.06.2015

Nakon susreta predsjednika RC Bijelo Polje Abaza Dizdarevića sa članovima RC Velingrad iz Bugarske početkom godine, uslijedila je zajednička inicijativa da se veze osnaže bratimljenjem ova dva kluba. Sedam članova RC Bijelo Polje je sredinom juna 2015. posjetilo RC Velingrad i tokom dva dana druženja uspostavilo prijateljske veze sa članovima kluba iz istoimenog bugarskog grada koji se smatra prijestonicom banjskog turizma na Balkanu.

Tokom dana članovi dva kluba su posjetili muzej Velingrada, Paleontološki muzej i istorijsko utvrđenje nedaleko od grada a zajednički ručak je upriličen u lijepom etno selu sa karakterističnom lokalnom arhitekturom.

Uveče, na sastanku RC Velingrad, izvršeno je svečano potpisivanje povelje o bratimljenju dva kluba. Prisutnim članovima dva kluba prigodnim riječima su se obratili predsjednici RC Bijelo Polje Abaz Dizdarević i predsjednik RC Velingrad Georgi Alargov naglašavajući zajedničku želju da se saranja dva kluba nastavi i osnaži.

Uzvratna posjeta članova RC Velingrad Crnoj Gori i RC Bijelo Polje planirana je za jesen 2015.