OTVARANJE JAVNE ČESME U MOJKOVCU 13.08.2015

U centru Mojkovca završena je izgradnja javne česme koju su zajednički realizovali Rotari klub Bijelo Polje i Rotari klub Podgorica u saradnji sa opštinom Mojkovac. Česma sadrži simbole nekadašnje rudarske varoši kao i znak Rotary Internationala.

Opština Mojkovac dala je sve potrebne saglasnosti, dok je gradnju, osim dva kluba, finasirao i Mojkovčanin Slavko Vujisić, član RC Bijelo Polje, koji je koordinirao realizaciju projekta.

„Zdrava voda je veliki problem čovječanstva. Voda ima izuzetan značaj za ljudski život. Šest hiljada djece umire svakog dana zbog bolesti koje izaziva zagađena voda. Rotari klubovi u Podgorici i Bijelom Polju ovim projektom, na simboličan način, podjećaju koji značaj ima zdrava voda i regulacija otpadnih voda“, kazao je Abaz Dizdarević., predsjednik Rotari kluba Bijelo Polje za rotarijansku 2014-2015.