Interact

Interakt je Rotarijev program za mlade koji je nastao 1962. godine po odluci Borda direktora RI.

Prvi Interakt klub je osnovan od strane Rotari kluba u Melburnu, Florida.

Interakt klubovi pružaju mogućnosti mladićima i djevojkama gimnazijskog uzrasta da rade zajedno u atmosferi prijateljstva i međunarodnog služenja.

Svaki Interakt klub je sponzorisan i nadgledan od strane Rotari kluba i mora da pravi godišnje planove za djelovanje u školi, zajednici i u svijetu.

Danas ima preko 3.300 Interakt klubova sa skoro 75.000 članova u 74 zemlje. ”Interaktovci” stiču liderske sposobnosti i iskustvo u realizaciji projekata i na taj način uče o satisfakciji koja se dobija kada se pomaže drugima.

Jedan od osnovnih ciljeva Inerakta je pružanje mogućnosti mladim ljudima da razumiju jedni druge i da podstiču dobru volju među mladima širom svijeta